.nag

poniedziałek, 12 października 2015

Znajdź mnie!Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna. Tom I.


cykl: Szukaj mnie wśród lawendy (tom 1) 
wydawnictwo: Novae Res
data wydania: październik 2014
liczba stron: 228
ocena: +7/10
 


    Niektóre książki mają za cel wstrząsnąć nami, zmienić nas lub przybliżyć nam trudne tematy. Jednak inne powieści są po to, żeby sprawić nam przyjemność, umilić nam wieczór. Taka właśnie jest ,,Szukaj mnie wśród lawendy".


Take me there: Norfolk, England - Lavender is in bloom from the middle of June until the end of August:    Zuzanna Skotnicka myśli tylko o awansie. Najważniejsza dla mniej jest praca. Przez to zaniedbuję rodziców i siostry. Nawet kaktus pod jej opieką usycha. Jednak kiedy wraca do niej przeszłość, a w pracy nie dostaje upragnionego awansu, czas na zmiany. Zuzanna będzie musiała podjąć decyzję, czy zaryzykuję, czy znowu zagłębi się w ,,korpo".

   Zosia, Zuzanna i Gabrysia są siostrami. W pierwszym tomie autorka przybliża nam najstarszą z nich - Zuzę. Jednak czytelnik może już zobaczyć, że życie pozostałych sióstr nie jest różowe.

   Na razie trudno mi powiedzieć, którą z sióstr polubiłam najbardziej. Chyba dopiero będę mogła stwierdzić to z całą pewnością po przeczytaniu całej serii. Nie zmienia to faktu, że wszystkie siostry Skotnickie łatwo polubić. 

    Zdecydowanie w powieści dominuję wątek miłosny. Nie stanowi on zaskoczenia. Jest dość przewidujący, ale na szczęście nie ma trójkącika. Jednak nie jest całkiem banalnie, ponieważ autorka wplotła motyw przebaczenia. Zuza zastanawiała się, czy warto zaryzykować i dać drugą szansę i liczyć, że później nie będzie się cierpieć.


,,Zrozumiała, że czasami miłość nie wystarcza. Trzeba jeszcze zrozumienia, dojrzałości i wybaczenia."
Dubrovnik, Croatia. The cliff side bar pictured has awesome views, and is one of the lovliest places in the world to have a drink.:   Przed sięgnięciem po tę książkę naczytałam się bardzo wielu pozytywnych opinii na temat ,,Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna."

  Poza tym nie potrafię się do niczego przyczepić. Mogę tylko napisać, że nie jest to książka dla osób nie przepadających za wątkami miłosnymi i szukającymi ambitniejszej lektury. Jednak pozostałym, szczególnie tym zmęczonym po ciężkim dniu, serdecznie polecam.    Ja jestem bardzo ciekawa, jak się potoczą dalsze losy Zosi, ponieważ zakończenie pierwszego tomu sugeruję ciężkie rozterki tej bohaterki. Muszę koniecznie sięgnąć po kontynuację i się przekonać.  Podsumowując ,,Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna." polecam szczególnie romantycznym duszom i zainteresowanym lżejszą lekturą.


                    ,,Szukałem cię, Mała Zu. Szukałem cię wśród lawendy. I znalazłem."
Seria:  
1. Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna. Tom I. 
2. Szukaj mnie wśród lawendy. Zofia. Tom II. 
3. Szukaj mnie wśród lawendy. Gabriela. Tom III.   

Wyzwania: 
Czytam Opasłe Tomiska
  

18 komentarzy:

 1. Jeszcze nie czytałam, ale póki co nie planuję, mam zbyt napięty harmonogram.. Może kiedyś dopadnę tę serię :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jedno trzeba przyznać, patrząc na okładkę: lawenda jest niezwykle fotogeniczna. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się ciekawie. Klimatyczna okładka zachęca też do lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię sięgnąć czasem po takie romantyczne lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam pierwszą część tej serii i podobała mi się na tyle, że mam w planach kolejne ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie przepadam za wątkami miłosnymi, ale szukam czegoś lekkiego, co właśnie pozwoli mi się odstresować, a że jest to kolejna pozytywna opinia, więc na pewno sięgnę po tę serię ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przeczytam, żeby zobaczyć czy jestem jeszcze romantyczną duszą :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Będę musiała jak najszybciej upolować kolejną książkę tej autorki. Czytałam dwie i były magiczne :)
  Moje-ukochane-czytadelka

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie wiem dlaczego, ale tytuł tej książki mnie niesamowicie przyciąga. Chyba się na nią skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. ZAPRASZAM NA KONKURS! DO WYGRANIA CAROL CASSELLA "ZŁĄCZENI" :)
  http://artemis-shelf.blogspot.com/2015/10/konkurs-z-carol-cassella-zaczeni.html

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Czytałam inną książkę tej autorki. Nie spodobała mi się, dlatego jestem nieco sceptycznie nastawiona do jej twórczości.

  OdpowiedzUsuń
 12. W poprzednim miesiącu przeczytałam całą serię. Tak jak piszesz, książka jest do lekkiego czytania bo niestety do ambitnych i zaskakujących nie należy :]

  OdpowiedzUsuń
 13. Zawsze ciągnie mnie do książek z lawendą na okładce, ale z różnym skutkiem. Po wielkim rozczarowaniu "Lawendowym pokojem" Niny George chyba tym razem daruję sobie serię "Szukaj mnie wśród lawendy". Zwłaszcza że czytałam kiedyś "W szpilkach od Manolo" Agnieszki Ligas-Łoniewskiej i też byłam troszkę rozczarowana...

  OdpowiedzUsuń
 14. Przeczytałam dwa pierwsze tomy tej serii = teraz poluję na trzeci. Faktycznie czyta się dobrze, szczególnie po ciężkim dniu i z głową pełną problemów. Nie jest to na pewno lektura wysokich lotów, ale świetna do odstresowania się :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za Twoje przybycie
A my teraz wierzymy skrycie,
że jeszcze nieraz do nas wpadniesz
i kolejną recenzje szybko chapniesz:)

Marcowe mole