.nag

Ulubione cytaty

Ulubione cytaty.,,(...) Lubię kaczki - wtrącił dyplomatycznie Jem. - Zwłaszcza z Hyde Parku. - Zerknął z ukosa na przyjaciela.(...) - Pamiętasz, jak spróbowałeś kiedyś mnie namówić, żebym rzucił im pieróg nadziewany mięsem, bo chciałeś sprawdzić, czy uda się wyhodować rasę kaczek kanibali? - I zjadły go - przypomniał Will. - Krwiożercze małe bestie. Nigdy nie ufaj kaczkom."
  -Cassandra Clare ,,Mechaniczny anioł"


Kochać to niszczyć, a być kochanym, to zostać zniszczonym
Cassandra Clare – Miasto Kości,, - Tylko mi nie mów, że jesteśmy w niewłaściwym muzeum. - Kobieto - jęknął. - Jesteśmy w niewłaściwym kraju."
-Dan Brown ,,Inferno",,Miłość nie zawsze przychodzi, kiedy się tego chce. Czasami się po prostu przydarza mimo naszej woli".
Kwiaty na poddaszu-Virginia Cleo Andrews


,,Jednak nigdy nie wiadomo, co przyniesie jutro. Najważniejsze, żeby wierzyć, nie poddawać się. Tego nauczył mnie Halt. Nigdy się nie poddawaj, bowiem kiedy pojawi się sposobność, musisz być gotów, żeby z niej skorzystać."
 - John Flanagan ,,Zwiadowcy. Ziemia skuta lodem."Muszę to sobie zapamiętać, na wypadek, gdyby kiedyś zaczęło mnie to obchodzić.

John Flanagan – Zwiadowcy. Płonący Most


,,Jedną z najdziwniejszych rzeczy w życiu jest to, że będzie ono parło do przodu, ślepe i nieświadome, nawet gdy nasz prywatny świat - nasza mała wykrojona przestrzeń - jest niszczona przez kataklizmy, a nawet się rozpada. Jednego dnia masz rodziców, następnego jesteś sierotą.
 Dzisiaj znasz swoje miejsce i wiesz, dokąd zmierzasz, jutro błąkasz się po pustkowiu.
 A słońce nadal wschodzi, chmury płyną na niebie, ludzie chodzą na zakupy, woda szumi w rurach, żaluzje w oknach wędrują w górę i w dół. To właśnie wtedy uświadamiasz sobie, że w tym wszystkim - w życiu, w tym nieubłaganym mechanizmie istnienia - nie chodzi wcale o ciebie. Ono wcale się z tobą nie liczy. Życie będzie się toczyło dalej, nawet kiedy przejdziesz na drugą stronę. Nawet po twojej śmierci." 
- Lauren Oliver ,,Delirium"
Klucz do szczęścia to starać się wykorzystać to, co przyniesie los, i być za to wdzięcznym.
Colleen Houck – Klątwa Tygrysa
 ,,Człowiek czuje, że dorósł, kiedy wie, że to, co dobrze wygląda, niekoniecznie jest dobre". 
- John Marsden ,,Kroniki Ellie. Wojna się skończyła, walka wciąż trwa."- Walcz - powiedział. - Jeśli walczysz, wygrywasz albo przegrywasz. Jeśli nie walczysz, przegrywasz.
John Marsden – Wojna się skończyła, walka wciąż trwaCi,których kochamy, nie umierają, bo miłość jest nieśmiertelna
Kerstin Gier – Zieleń Szmaragdu ,,Nadchodzi czas, kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre, a tym co łatwe. " 
- J.K.Rowling ,,Harry Potter i Zakon Feniksa",,Trudno jest żyć - łatwiej jest umrzeć. Zamykasz oczy i więcej ich nie otwierasz. Co w tym trudnego? Nic- tyle tylko, że cholernie trudno zostawić tych, których się kocha."
,,Utrata" -Rachel Van Dyken
,,Bywa, że dokonujemy złych wyborów, ale bywa i tak, że nasze wybory okazują się dobre. Mówimy tak, gdy coś idzie nie po naszej myśli. Nie kwestionujemy naszych decyzji, jeśli wszystko układa się, jak trzeba. Zaczynamy je kwestionować, jak wszystko się wali"
,,Utrata" -Rachel Van Dyken


,, Gdyby ona czuła sie lepiej lup Pan gorzej, gwiazdy nie rozgniwałyby się tak okrutnie, ale taka jest natura gwiazd i Szekspir nigdy bardziej się nie mylił niż wtedy, kiedy kazał Kasjuszowi powiedzieć: "To nasza tylko, nie gwiazd naszych wina". Łatwo mówić, gdy jest się rzymskim legatem (albo Szekspirem!), ale nasze gwiazdy mają wiele win na sumieniu." John Green ,,Gwiazd naszych win"
,,Ten, kto boi się przegrać, już przegrał." George R. R. Martin ,, Gra o tronWreszcie dziękuję Wam, Drodzy Czytelnicy - za to, że zechcieliście poznać historię dziewczyny i chłopaka, którzy dokonali czegoś niezwykłego. Kolej na Was. Obierzcie właściwy kurs i odnajdźcie swój Wielki Błękit. Wiem, że Wam się uda.
Veronica Rossi – Wielki Błękit


Moja córeczka - mruknął. - Zaledwie osiemnastolatka, a już została oskarżona o popełnienie morderstwa, pomagała kryminalistom i ma na koncie więcej ofiar niż większość strażników przez całe życie. - Urwał. - Nie mógłbym być bardziej dumny.
Richelle Mead – Ostatnie poświęcenie,,Dzień, w którym zaczynamy martwić się o przyszłość, jest dniem końca naszego dzieciństwa"
Imię wiatru - Patrick RothfussOgień jest zaraźliwy! I jeśli my płoniemy, ty płoniesz razem z nami. 
Suzanne Collins – Kosogłos

2 komentarze:

  1. Cytaty ze Zwiadowców <3 Piękne, choć jest ich z pewnościa więcej . ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. I love ranger's apprentice

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za Twoje przybycie
A my teraz wierzymy skrycie,
że jeszcze nieraz do nas wpadniesz
i kolejną recenzje szybko chapniesz:)

Marcowe mole